background
image1 image2 image3

Wycieczka szkółki niedzielnej parafii Drogomyśl.

Wycieczka szkółki niedzielnej parafii Drogomyśl.

3 lipca 2015r o godzinie 6:03 grupa dzieci z drogomyskiej parafii wraz z rodzicami i opiekunami licząca aż 97 osób wyruszyła pociągiem relacji Wisła – Katowice i Katowice – Wrocław na wycieczkę do niedawno otworzonego Afrykarium we wrocławskim zoo. Na uczestnikach bardzo duże wrażenie robiło oceanarium, różnorodność zgromadzonych tam gatunków zwierząt i nowoczesność całego obiektu. Dla dzieci był to czas spędzony w bliskości egzotycznych stworzeń oraz możliwości podziwiania unikatowej fauny z niemal całego świata.

Następnym punktem wycieczki była Fontanna Multimedialna znajdująca się za Halą Stulecia. Z racji, że był to upalny dzień z przyjemnością spędziliśmy tam czas i zobaczyliśmy pokaz wodno – muzyczny. Potem tramwajem pojechaliśmy na wrocławski rynek. Obowiązkowym punktem zwiedzania tej części miasta był pomnik Dietricha Bonhoeffera, niemieckiego pastora i teologa, którego historię opowiedział nam nasz pastor Tomasz Bujok. Po wysłuchaniu krótkiej historii mieliśmy czas wolny, który nasze dzieci spędziły oczywiście w McDonaldzie.

Dalej udaliśmy się do kościoła Opatrzności Bożej, gdzie w przyjemnym chłodzie wysłuchaliśmy historii Kościoła Ewangelickiego we Wrocławiu. Byliśmy jedną z najliczniejszych grup turystów przybyłą do tego miejsca. Spacerem przeszliśmy drogę z kościoła na dworzec podziwiając urodę Wrocławia. Dzieci zajęte były też poszukiwaniem wrocławskich krasnali. W drodze powrotnej, w Katowicach mieliśmy chwilę wolnego czasu i możliwość zobaczenia nowego centrum stolicy Górnego Śląska a także wraz z księdzem Tomaszem Bujokiem pociągu pendolino. Do Zaborza wróciliśmy o godzinie 21:30.

Pomimo zmęczenia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z całego dnia, który spędziliśmy w pięknym Wrocławiu, w bardzo miłej atmosferze. Mimo licznej grupy, nie było żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Wszyscy byliśmy zorganizowani oraz mieliśmy bardzo dobrego przewodnika -  księdza Tomasza Bujoka wraz z jego żoną Anną. Warto było spędzić czas w tym jakże miłym gronie.

Marzena Dzida 


Więcej